Select Page

Senin kasaban olduğunu her zaman hatırlatmaları çok hoş.

LEADERBOARD: Shriners Hospitals for Children OpenSei Young Kim, Kadınlar PGA Şampiyonası’nda 1. majör kazandı

37 yaşındaki İskoç aniden yüksekten uçuyor.

2009’da kazandığı turnuvayı oynamak için sponsor muafiyetine ihtiyacı vardı. Matthew Wolff ve Austin Cook’u yenmek için bir kuşla bitirdi. Bu, Laird için Las Vegas’taki üçüncü üç kişilik playoff’du ve 2009’da kazanan ve ertesi yıl Jonathan Byrd, TPC Summerlin’de 17. delikte bir delik açarak kaybetti.

İZLE | Laird, kartal için etkileyici bir sığınak atışı yaptı:

Martin Laird, Shriners’da sığınaktan inanılmaz bir vuruş yaptı

Spor Dalları

3 ay önceVideo1: 03Martin Laird, Shriners Hospitals for Children Open’ın son turunda 9 delikten sonra kartal için etkileyici bir vuruş yaptı. 1:03

Laird, par 3’te bir çift büyük şutla katkıda bulundu.

Pazar günü oynayabileceği iki deliği olan tek vuruşluk bir üstünlüğü vardı ve tee vuruşunu bir at arabası yolunun 3. par-3 17’sine ve yeşilin yaklaşık 30 yarda sağına pimi ile gönderdi. Bir çift sığınak arasında, ağaçların altında, araba yolunun üzerinden geçip gitmeye çarptı ve ardından 18 metrelik bir vuruşla son derece olanaksız bir eşitlik yaptı.

Ancak 18’inde sağdan green’i ıskaladı ve 30 feet’e kadar yırtıp, iki-altılı ve 3-altı 68’i 23-altı 261’de, her biri 66 ile kapanan Wolff ve Cook ile playoff’a düştü.

Hepsi playoff’ta 18. sırayı aldı ve ardından Laird kuşuyla 17. sırada bitirdi. Dünyada 358. sırada yer alan Laird, son dört düzenli PGA Turu etkinliğinde ilk 300’ün dışında yer alan üçüncü kazanan oldu.

Şimdi iki yıllık muafiyeti var ve Nisan’da Masters’a ve Mayıs’ta PGA Şampiyonasına geri dönüyor.

Kurşun kayıyor

Laird, beşinci par-5’in dokuzuncusunda bir ön pimle karşı karşıya iken bir sığınağın dudağının yakınında gömülü bir yalan yakaladığında her şeyi yolunda gidiyor gibi görünüyordu. Uçup gitti, başını çevirdi ve muhteşem atışın kartal için bardağa damladığını görmek için geriye baktı. Bu ona arka dokuza doğru üç atışlık bir kurşun verdi.

Ama tutamadı.

Cook asla gerçekten uzaklaşmadı, tek vuruşta 17’nci turda 40 metrelik bir kuş vuruşu ile kapandı ve kapanış deliğindeki kuş girişimiyle kupanın kenarını yaktı. Wolff asla çok uzakta olmadı ve ulaşılabilir par-4 15’inde iki vuruşlu bir kuşla güçlü bir patlamayla geldi, par-5 16’da 375 yarda bir sürüşü patlattı ve kartal için 3 metreye kadar doldurdu.

Laird bitiş çizgisine kadar ilerlemesine rağmen hiçbir zaman liderliği kaybetmedi. TPC Summerlin’deki en kolay delik olan 15’inde 15 metrelik bir kuş vuruşu yapmak zorunda kaldı. Par-5 16 ila 70 fit arasında bayraktan ve sudan uzakta oynadı ve 15 fit kısa çıktı ve üç vuruşlu bir par.

Ve sonra 17’sinde araba yolundan bir tee vurduktan sonra büyük kaçışını yaptı. Zafer için tek ihtiyacı olan 18’inde bir paraydı ve topunun önünde bir avluya sahip bir toplama alanına, sağa doğru astı.

Laird ile 54 delikli farkı paylaşan Patrick Cantlay günün en büyük sürpriziydi. Cantlay turnuvayı 2017’de kazandı ve son iki yılın her birinde ikinci oldu. TPC Summerlin’deki 15 turunun 14’ü eşit seviyedeydi. Altı delikte dört öcü ile açıldı ve 13’üne kadar kuş yapmadı ve 73 ile kapadı.

Eski bir Iowa Eyalet Üniversitesi golfçüsü Pazartesi günü bir golf sahasında ölü bulundu ve bir adam cinayetle suçlandı.

Polisin yaptığı açıklamada, 22 yaşındaki Celia Barquin Arozamena’nın cesedi Ames’teki Coldwater Golf Sahasında bulundu ve polis memurlarının saldırıya uğradıktan sonra öldüğünü belirlediğini söyledi. 

Yine 22 yaşındaki Collin Daniel Richards, birinci derece cinayetle suçlandı.

22 yaşındaki Collin Daniel Richards birinci derece cinayetle suçlanıyor. (Story County Şerif / EPA)

Golfçüler etrafında kimsenin olmadığı bir golf çantası bulduktan sonra sabah 10: 20’de golf sahasına çağrıldı. Memurlar, çantadan biraz uzakta bir ceset buldu.

Salı günü yapılan suç duyurusunda, okul kampüsünün yakınındaki golf sahasında evsiz bir adam tarafından defalarca bıçaklandığı belirtildi.

Memurlar bıçağı kurtardı

Şikayet, Richards’ın golf sahasının yakınındaki geçici bir kampta bir çadırda yaşadığını ve iddiaya göre bir kamera ruleti tanıdığına “bir kadına tecavüz etme ve öldürme dürtüsünden” bahsettiğini söylüyor.

Memurlar, Richards’ın yüzünde birkaç çizik ve sol elinde derin bir yırtık olduğunu söylüyor. Elinde bir bıçak buldular.

Barquin Arozamena, 2018 Büyük 12 şampiyonu ve Iowa Eyaleti Yılın Kadın Sporcusu oldu. Üniversite, İspanya’nın Puente San Miguel kentinin yerlisinin, 2017-2018’de Iowa Eyaleti’ndeki uygunluğunu tükettikten sonra bu dönem inşaat mühendisliği derecesini bitirdiğini söyledi.

Iowa Eyalet Üniversitesi’nin kadın golf takımı Doğu’dan çekildi Arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte Ann Arbor, Mich .’de West Match Play turnuvası.

Üniversite, Barquin Arozamena’nın Cyclone golf tarihindeki en başarılı oyunculardan biri olduğunu söyledi. Nisan ayında, Iowa Eyaletinde 2018 Büyük 12 Şampiyonası’nı talep ederken bir konferans turnuvasında madalya kazanan ikinci kadın golfçü oldu. Üç atışlık bir zaferle başardı.

Golfweek tarafından ulusal olarak 69. sırada yer alan Barquin Arozamena, kariyerini Cyclone olarak dördüncü kez üst üste NCAA Bölgesel görünümüyle bitirdi ve üçüncü kez All-Big 12 Team onurunu kazandı – Iowa State tarihinde bunu yapan ikinci oyuncu.

Bu sabah @celiabarquin #lostforwords #RIP @CycloneWGOLF’a yapılan saldırı hakkında korkunç haber

– @ ANNIKA59

Üniversite, ABD Kadınlar Açık Şampiyonası’nda yarışan üçüncü Cyclone golfçüsü oldu. Ala, Shoal Creek’te 31 Mayıs – 3 Haziran arasındaki etkinlikte kesintiyi kaçırdı.

Barquin Arozamena daha sonra Temmuz ayı sonlarında Slovakya’daki Avrupa amatör kadınlar şampiyonasını kazandı.

LPGA ve Hall of Fame golfçüsü Annika Sorenstam ve golf dünyasının diğer üyeleri sosyal medyada şok ve başsağlığı diledi.

Iowa Eyalet Başkanı Wendy Wintersteen, Twitter’da yaptığı açıklamada, Barquin Arozamena’nın “trajik ölümünü öğrendiği için çok üzüldüğünü” söyledi ve onu “kendini adamış bir inşaat mühendisliği öğrencisi” ve “parlak bir geleceğe sahip ünlü bir golfçü” olarak tanımladı.

USGA, 2018 ABD Kadın Açık yarışmacısı Celia Barquin Arozamena’nın ölümünü öğrenmekten büyük üzüntü duyuyor. Ailesi, arkadaşları ve Iowa Eyalet Üniversitesi’ndeki golf topluluğu düşüncelerimizde. pic.twitter.com/n4q3kgYvD8

– @ USGA

Kadın golf koçu Christie Martens yaptığı açıklamada, Barquin Arozamena’nın “tüm takım arkadaşları ve arkadaşları tarafından sevildiğini” ve “okulumuzun seçkin bir temsilcisi” olduğunu söyledi.

“En iyi olma yönündeki rekabet gücünü ve yaşam tutkusunu asla unutmayacağız.”

Okuldaki bayan golf takımı, Michigan’daki haftasında bir turnuvadan çekildi.

Son aylarda Iowa’da bir kız öğrencinin ikinci ölümcül bıçaklanması. Meksikalı bir göçmen, Brooklyn’in küçük kasabasında koşarken ortadan kaybolan Iowa Üniversitesi öğrencisi Mollie Tibbetts’in 18 Temmuz’da kaçırılması ve bıçaklanmasıyla suçlanıyor.

Bu dava, sanığın ülkedeki yasal statüsü belirsiz olduğu için ulusal düzeyde ifşa oldu.

Mollie Tibbetts cinayetinde Meksikalı şüpheli sahte isim altında çalıştı

Ryder Cup kaptanı Jim Furyk, Ryder Kupası için yaptığı dört seçimden üçüne karar verirken kolay bir zaman geçirdi.

Xander Schauffele, sonuncuyu biraz daha zorlaştırıyor.

Schauffele, ikinci deliğinde neredeyse bir kama deldi, Cuma turunun ortasında 40 metrelik bir kuş vuruşu ile yuvarlandı ve kariyerinin en düşük 36 delikli puanı için BMW Şampiyonasında 6 altı altı 64 ile tamamlandı. Justin Rose’a karşı iki atışlık kurşun.

LEADERBOARD: BMW Şampiyonası

Schauffele, “Bir tür kazanmanın, dikkate alabileceğim tek yol olduğunu hissettiğim bir konumdayım,” dedi.

Ayrıca liderleri yakalamak zorunda kalan bir haftasonuna tekrar giren Woods’u daha da zorlaştırdı.

Beş yıldan uzun bir süre önceki son zaferinden bu yana en düşük puanı olan 62 ile açıldıktan bir gün sonra, Woods ilk kuşundan önce sekiz delik açtı ve ondan sonra çok şey yapamadı. 70’lik iki düz umacı ile bitirdi ve 12’nci için berabere onu beş atış geride bıraktı.

“Çok basit. Ben hiç vuruş yapmadım,” dedi Woods. “Kenarın tepesindeki birçok güzel sopaya çarptım ve son çukurda belli ki birkaç kötü sopaya çarptım, ama tüm vuruşlar girecek gibi görünüyordu. Ama bugün girmediler. “

Schauffele 127’nin 13 altında idi ve Cumartesi üçüncü turda Philadelphia’da tanıdık bir figürle eşleşecek. 64’lük bogey free oynayan Rose, 2010’da Aronimink’te ATT National’ı kazandı ve 2013 ABD Açık’ta yakındaki Merion’daki tek majörünü ele geçirdi.

Tiger Woods, yaklaşma atışını BMW Şampiyonası’nın Cuma günkü ikinci turunda üçüncü deliğe attı. (Drew Hallowell / Getty Images)

“Peynirli biftek sanırım,” dedi Rose. “İyi oynadım. Kalabalık buna bağlı kaldı, elbette. Burada iyi bir destek alıyorum. Size her zaman onun sizin şehriniz olduğunu da hatırlatmaları güzel. Ekstra hevesli olmak güzel. kalabalık.”

Aronimink, bir gecede yağmur patlamasından kaynaklanan açılış turundan bile daha yumuşaktı. Daha fazla yağmur beklentisi nedeniyle başlangıç ​​saatleri dört saat artırıldı. Ortalama puanın 67.33 olduğu Cuma günü püf noktası, lobut pozisyonlarını geri almak için çok fazla dönen takozlardan kaçınmaktı.

FedEx Cup playofflarına 76 numaradan başlayan Hideki Matsuyama, 64’lük bir sayıya sahipti ve Keegan Bradley, Alex Noren ve Rickie Fowler’ın da dahil olduğu bir grupta üç atış gerideydi. Matsuyama birdenbire Tur Şampiyonası için iki hafta içinde Atlanta’daki East Lake’e ilerleyen 30 oyuncu arasında yer aldı.

Aynısı Bradley ve ay sonunda Ryder Kupası’na ilk kez katılan İsveçli Noren için de geçerli. Noren, 66 puan karşılığında kartal için beşinci par-dokuzuncu sırayı alırken, Bradley bu play-off etkinliklerinde çekişmelerle flört etmeye devam ediyor.

Rory McIlroy (67), FedEx Kupa şampiyonu Justin Thomas (67) ve Jason Day (64) 131’in 9 altındaydı.

Schauffele’nin East Lake’e gitmek için iyi bir haftaya ihtiyacı var, ancak sezonunu Fransa’da Ryder Cup’ta bir hafta daha uzatmak istiyor.